Haber

Muratpaşa Belediyesi spor kompleksine Deniz Baykal’ın adını verdi

MuratpaşaBu yıl içinde yapımı tamamlanacak olan 8 bin metrekarelik alana belediye, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın adı verildi. spor komplekse. Karar, Muratpaşa Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle alındı.

1973’te Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Antalya milletvekili olarak girdi; Maliye, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve 11 Şubat’ta vefat eden eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın adı memleketindeki spor kompleksine verildi. Karar, Muratpaşa Belediye Meclisi’ndeki siyasi parti gruplarının oybirliğiyle alındı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kararın ardından şunları söyledi:

“Merhum Deniz Baykal Türk siyasetinin en önemli aktörlerinden biriydi. Son asırda Antalya siyasetine de damgasını vurmuş çok önemli bir siyasetçiydi. Hepimizin en büyüğüydü. hafızası canlı ama görece farklı bir tesis olsun istedik.” Spor kompleksimiz var. adını vermeyi uygun gördük. Meclisimiz oy birliği ile kabul etti. Meclisin tüm üyelerine teşekkür ediyorum.”

Adını merhum Deniz Baykal’dan alan spor kompleksi, ikametgahının da bulunduğu Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunuyor. Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı Kızılarık Mahallesi’nde 8 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden spor kompleksi bu yıl içinde tamamlanacak.

Kaynak: ANKA / Spor

mudurnu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu