Haber

Adalet Partisi ve Doğru Parti eş başkanlık sisteminde birleşiyor

Sağ Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, parti heyetiyle Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’ü ziyaret etti. Adalet Partisi Genel Merkezi’ne yapılan ziyarette iki partinin birleşme sürecine ilişkin görüşme yapıldı.

“BUGÜN İLK HAREKETE KARAR VERDİK”

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Adalet Partisi Genel Başkanı Öz, bugün “bir niyet” ortaya koymak için toplantıya geldiklerini söyledi. Öz, “Bugün bu niyetimizi ortaya koyduk. Önümüzdeki dönemde Sağ Parti ile Adalet Partisi’ni bir çatı altında toplama, tek parti olma ve merkez sağı birleştirecek ilk hamleyi bugün yapma kararı aldık. .”

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz.

“DEMOKRATIN TRENİ YOLDA”

Demokratik misyonun temsilcileri olarak mevcut bölünmüşlükleri ortadan kaldırmak istediklerini ifade eden Öz, her iki partinin kurullarını oluşturarak bu birliği tesis etmek için çalışacaklarını söyledi. “Demokrat treni yolda. Türkiye’nin her yerine kılcal damarlarına yayılacak” diyen Öz, “Seçmenimizi geri istiyoruz. Bu partilerin bir araya gelmesi barışın, güvenliğin ve istikrarın temellerini atacaktır. Türkiye’de yine milli kalkınma ve kalkınma noktasına geleceğiz” dedi.

Sağ Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu.

SERDAROĞLU: SİSTEMİN NASIL ÇALIŞACAĞINA KOMİTELER KARAR VERECEK

Doğru Parti Genel Başkanı Serdaroğlu, Türkiye’nin en ücra köyüne giderek “oylarını alacaklarını” ve yeniden Türkiye’ye hizmet kervanını yürüteceklerini bildirdi. Serdaroğlu, “Sistemin nasıl işleyeceğine kurullar karar verecek. Eşbaşkanlık sistemini ilk kez demokratik bir merkezde, merkez sağda bir parti için kullanacağız” dedi. Birleşme süreci hakkında bilgi veren Serdaroğlu, genel başkanların liderliğinde oluşturulacak komitelerin yeni partinin adını, yerini ve teşkilat yapısını belirlemesinin ardından sürecin kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

haber-sungurlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu