Haber

Samsun’da İstinat Duvarları Sele Dayanamadı: 10 Araç ve 1 Tekne Hasar Gördü

Sel baskınına dayanamayan istinat duvarı araçların üzerine böyle çöktü

İstinat duvarları sele dayanamadı: 10 araç ve 1 tekne hasar gördü

Cesur kadın arabasını istinat duvarından kurtardı

SAMSUN – Samsun’un Atakum ilçesinde sel sonrası 2 ayrı apartmanın istinat duvarında meydana gelen tahribatta toplam 10 araç ve 1 tekne hasar gördü. İstinat duvarının yıkılma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağış Samsun’un merkez ilçeleri İlkadım, Atakum ve Canik’te sele neden oldu. Çok sayıda cadde, sokak ve yol sular altında kalırken, bodrum katları ve iş yerlerini de su bastı. Atakum’un Küçükkolpınar Mahallesi’nde metrekareye 53,2 kilogram yağışla 6 katlı apartmanın istinat duvarı çökerken, duvarda bulunan 7 araç ve 1 teknede maddi hasar meydana geldi. Mimarsinan Mahallesi’nde bir apartmanın istinat duvarı altında kalan 3 otomobil kullanılamaz hale geldi.

İstinat duvarı yıkıldığı an Yavuz hanımın arabasını kamera son anda kurtardı

Mimarsinan Mahallesi’nde yıkılan istinat duvarının görüntüsü güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde sel sularına dayanamayan duvarın 3 arabanın üzerine çöktüğü, 1 arabanın da çökmek üzere olduğu görüldü. Yıkılmaya devam eden duvara aldırış etmeyen cüretkar kadın arabasına atlayarak onu ezilmekten kurtardı.

Aracı duvarın altında kalan otomobilin sahibi Satmış Kabataş, “İstinat duvarı aracın üzerine çöktü. Gece fark edemedik sabah komşular söyledi. Yaklaşamadık bile. Bırakın arabaları kurtarmayı ona. Sabah sular dolmuştu. Ne olduysa sabah namazından sonra oldu. Durumu anladığımızda zaten arabalar duvarın üstündeydi. Altındaydı” dedi.

Yıkılan istinat duvarı nedeniyle 10 araç ve 1 tekne hasar gördü

Küçükkolpınar Mahallesi’nde istinat duvarının yıkılmasının görgü tanığı Orhan Oğuzhan, “Sabah kalktığımızda duvarı bu halde bulduk. Arabalarımız hendeğe girdi, ağaçlar çöktü ve istinat duvarı çöktü. 7 arabamız ve bir teknemiz vardı.Onlar da hasar gördü.Çökmede 2 arabada hasar oluştu ama çekiciyle.Daha önce de şiddetli yağmur vardı ama ilk defa böyle bir şey oluyordu. Yetkililer kontrollerini yaptılar ama sonucun ne olacağını bilmiyoruz” dedi.

guce-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu