Haber

Okulda annesini öldüren liselinin babası: Koştum yetişemedim

SAMSUN’da tutuklu AAO’nun babası. (17) tutuklanarak cezaevine giren annesi Zerrin Büyük’ü (50) tabancayla öldürdü, erkek arkadaşı Alım İ.’yi de yaraladı. Ali Ö.’nün savcılık ifadesi (47) ortaya çıktı. Ali Ö. “Eski eşim çocukları kaçıracak diye korktum. Oğlum okula geldi ama geldiğini görmedim. Silah sesini duyunca koştum ama yetişemedim.”

Olay, önceki gün Canik ilçesine bağlı Tevfik İleri Ortaokulu’nda meydana geldi. 3 çocuk annesi Zerrin Büyük, A.Ö. ile bir süre önce erkek arkadaşı Alım İ. Velayeti babalarında olan iki çocuğunun eğitim gördüğü ortaokula gitti. Okul yönetimi durumu baba Ali Ö.’ye bildirdi. Lisede eğitim gören AAO, durumu babasından öğrendi. O da okula geldi. AAO. okul binasında annesi Zerrin Büyük’e, ardından Alım İ.’ye ateş etti. bahçede, tabancayla kaçtı. Yaralılar Zerrin Büyük ve Bilgin İ. ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Zerrin Büyük, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Alım İ.’nin sağlık durumunun da ağır olduğu belirtildi. Otopsisi tamamlanan Zerrin Büyük’ün cenazesi Tekirdağ’da toprağa verildi.

Olayın ardından kaçan OĞUL TUTUKANDI, BABA İÇİN EV HAPİSHANESİ AAÖ., polis tarafından suç silahıyla evlerinde yakalandı. Soruşturma kapsamında babası Ali Ö. de gözaltına alındı. Baba ve oğul, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. AAO. nöbetçi hakim tarafından tutuklandı. Ali Ö. elektronik kelepçeli olarak ikametgahına verildi.

Ali Ö.’nün savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Ali Ö.’nün ifadesi, “Eski eşim ve sevgilisi 2 küçük çocuğun devam ettiği okula giderek müdür yardımcısıyla görüşmek için istek gönderdiler. Okul yönetimi dava sürecini bildiği için beni aradılar, ve beni aradılar. Çocuklar öğretmenlerine görüşmek istemediklerini söylediler. “Okula geldim. öğrendi.

konak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu