Teknoloji

Meta açıklandı: Instagram yorumlarına yeni bir özellik eklenecek!

Instagram, kullanıcıların gönderilerinin yorum kısmında anket oluşturmasına olanak tanıyarak içerik oluşturucuların takipçileriyle etkileşime geçmesine olanak tanıyor. “yeni etkileşim yolları”Yorum bölümünü bir bütün olarak daha etkileşimli hale getiren ve sunan bir özelliği test ediyor.

Instagram lideri Adam Mosseri, yeni özelliği perşembe günü yayın kanalında duyurdu.

“Takipçilerinize bir sorunuz mu var? Bir yayın gönderisinin veya makaranın yorumlarına anket eklemek veya oy vermek için küçük bir test başlatıyoruz. Her zaman arkadaşlarla ve yaratıcılarla etkileşim kurmanın yeni yollarını arıyoruz.”söz konusu.

ÖZELLİK YAKINDA HERKESİN KULLANIMINA SUNULACAK

Özellik şimdilik test aşamasında olsa da Meta CEO’su Mark Zuckerberg kendi güncellemesinde yorumlarda yer alan anketlerin “Yakında herkesin kullanımına sunulacak”belirtti.

Yıllardır Instagram gönderilerindeki yorum bölümü çoğunlukla metin tabanlıydı. Ancak mayıs ayında platform, kullanıcıların Giphy’nin kütüphanesinden elde edilen animasyonlu GIF’ler içeren gönderiler hakkında yorum yapmasına izin vermeye başladı.

Daha genel olarak Instagram, içeriği ve kişileri nasıl sıraladığıyla ilgili yanlış anlamaların ortasında bu yılın başlarında patlak verdi “gölge yasaklandı”İyi bilinen sosyal medya uygulamasının nasıl çalıştığını açıklamak, “Daha iyi bir iş”Bunu yapmak istediğini söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu