Haber

Kremlin: ABD’li Mozart paralı asker şirketinin Ukrayna’daki faaliyetleri abartılmamalı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD paralı asker şirketi Mozart’ın Ukrayna’da önemli bir etkisinin olmadığını belirterek, “Bu özel askeri şirketin (Ukrayna’daki) rolünün abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Özel bir şirket olduğuna dair hiçbir bilgimiz yok. Bu isimdeki askeri şirket değerli bir rol oynuyor.” dedi.

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Peskov, emekli ABD askerlerinden oluşan ve Ukrayna’da faaliyet gösteren Mozart şirketi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Peskov, “Bu özel askeri şirketin rolünün abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu isimdeki özel bir askeri şirketin değerli bir rol oynadığına dair hiçbir bilgimiz yok.” dedi. dedi.

Ukrayna’da faaliyet gösteren Mozart firması, Ukraynalı askerlere verdiği eğitimlerle gündeme geldi.

Mozart’ın lideri Andrew Milburn, 31 Ocak’ta sosyal medyadan yaptığı açıklamada Mozart şirketinin faaliyetlerine son vermek zorunda kaldıklarını söyledi.

The New York Times’ın haberinde Mozart’ın Ukrayna’da faaliyet gösteren önemli ABD özel şirketlerinden biri olduğu ancak mali sorunlar nedeniyle faaliyetlerine son vermek zorunda kaldığı belirtildi.

basmakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu