Haber

‘Kılıçdaroğlu’na karşı yalı partisi’ yazısına erişim engellendi

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun 23 Mart 2023 tarihli “Kılıçdaroğlu aleyhine Yalı Partisi” başlıklı yazısına erişim engeli koydu.

DAĞ İSTEDİ, MAHKEME KUTSADI

İstanbul Beykoz’daki konağın sahibi olduğu belirtilen Hasan Dağcı’nın “kişilik haklarının ihlali” gerekçesiyle yaptığı erişimin engellenmesi talebini değerlendiren mahkeme, yazının ilgili içeriğinde; “Talep edeni toplum nazarında açıkça küçük düşürecek ve kişilik haklarını ihlal edecek nitelikteki unsurlar ilk bakışta tespit edilemeyecek” ve “Basın ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiği için” reddine karar verdi. BT. Ancak Dağcı’nın itirazı üzerine mahkeme bu kez yazıya erişimin engellenmesine karar verdi.

Terkoğlu, yazısında BAE’de kaçak olan Sedat Peker’in duyurduğu iş adamı Hasan Dağcı’nın malikanesinde yapılan görüşmeye atıfta bulundu. Habere göre, “Beşliler Çetesi” olarak adlandırılan ve Erdoğan’ın bir yakınının da katıldığı toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığını yaptı. Adaylığını engellemek için bazı gazeteciler hakkında yürütülen itibarsızlaştırma çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine başka bir planın devreye sokulmak istendiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu