Haber

İzin Karabağlar’dan çok boyutlu destek

İZMİR (İGFA) –Türkiye’yi derinden sarsan sarsıntıların ardından Karabağlar Belediyesi’nin başlattığı takviye seferberliği çok boyutlu olarak devam ediyor.

Karabağlar Belediyesi, deprem bölgelerinde evlerini terk edip İzmir’e gelmek zorunda kalan vatandaşlarımızı olduğu gibi bu zorlu süreçte yalnız bırakmıyor.

Kibar Belediyesi Hizmet Kompleksi’ndeki uyum merkezinde ve ilçede 5 farklı noktada ihtiyaç sahipleri için kuru gıda, ısıtıcı ve hijyen paketi gibi takviyeler toplanıyor. Özellikle günümüzde vatandaşlarımızdan, depremzedelerimize ulaştırılmak üzere bakliyat ve yağ, iç giyim, kadın pedi ve çocuk bezi gibi ürünleri teslim noktalarına getirmeleri istenmektedir. Bu üsler afet bölgeleri ile bağlantılı olarak taşınmakta ve düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır. Aynı şekilde Karabağlar Belediyesi de bölgenin ihtiyacı olan tonlarca odun ve kömürü tedarik ederek deprem bölgesine ulaştırıyor.

KARABAĞLAR’A GELENLER UNUTULMADI

Afet bölgesinin yanı sıra evlerinden çıkıp Karabağ’daki akraba ve tanıdıklarının yanına gelen vatandaşlarımız da bu zorlu süreçte unutulmadı. Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde İzmir’i hiç duymamış ihtiyaç sahipleri için uyum merkezi kuruldu.

Vatandaşlar, 0 232 414 79 55 ve 0 232 414 79 57 numaralı telefonlardan gıda, battaniye, ısıtıcı, mama ve çocuk bezi taleplerini iletebilirler.

Ayrıca müdürlüğe gelip talepte bulunan vatandaşlar emsal ihtiyaçlarını Karabağlar Belediyesi Sosyal Butiği aracılığıyla da karşılayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu