Haber

Bilecik’te Dolandırıcılık İhbarı

Bilecik’te polis ekipleri, telefonda kendilerini polis, hakim, savcı olarak tanıtıp para talep edenlere, “444” ve “0850” hatlarından arayıp banka hesabı ve kişisel bilgilerini isteyenlere karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Toplum Temelli Polis Şube ekipleri, halkı dolandırıcılığa karşı bilgilendirmek ve önlem almalarını sağlamak için çalışma başlattı. Bu kapsamda ekipler, son günlerde artan dolandırıcılık olaylarından dolayı çarşıda kullanılan yollar konusunda otogardaki esnaf ve yolcuları ile vatandaşları uyardı.

Özellikle internet sitelerinin sağlam ve orijinal olmasına dikkat etmesi gerektiğini ifade eden ekipler, “Telefon dolandırıcılık durumlarında vatandaşlara kendilerini polis, hakim, savcı olarak tanıtan kişiler para talep edebilir. polis operasyon için sizden yardım istemeyecek, kamu görevlileri sizden hesap numarası isteyecek, “Para altın istemeyin. Bu insanlara saygı duyma. Bilmediğiniz numaralardan gelen aramalara dikkat edin. Emin değilseniz kişisel verilerinizi karşı tarafla paylaşmayınız.” uyarısı verilmektedir.

Daha sonra polis, dolandırıcılık iddialarında dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı broşürleri vatandaşlara dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu