Haber

Antalya’da tramvay hattında onarım çalışması yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Doğu Garaj-Meydan duraklarının ortasındaki yedi arık bölgesinde tramvay sınırında onarım çalışması yapacak. 5 Ağustos’ta başlayacak çalışma 5 Kasım’da tamamlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, tramvay sınırının çalışma sürecinde 2019’da ücretsiz otobüs aktarması ile tramvay seferlerinin devam edeceğini söyledi. Doğu Garajı-Meydan durağının ortası.

5 Ağustos 2023 prestijiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın önemli ulaşım hatlarından biri olan Doğu Garajı-Meydan durakları arasındaki yedi arık bölgesinde yer alan tramvay hattında önemli bir onarım çalışmasına başlıyor. Hattın alt yapısında yer altı suyu ve zaman nedeniyle çökme olması nedeniyle işletme emniyetinin sağlanması için esaslı bir çalışma planlandı.

5 Kasım’da tamamlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç, tramvay hattının ortasındaki Doğu Garaj-Meydanının yedi arık bölgesinde gerçekleştirilecek onarım çalışmasının 5 Kasım’da tamamlanacağını belirterek, “Bu dönemde tramvay seferleri Doğu Garajı-Meydan Durağı arasında ücretsiz otobüs transferi sağlayacak. Onarım çalışması kapsamında hattın altyapısı güçlendirilecek ve çökme riski en aza indirilecek. Çalışmaları 5 Kasım’a kadar tamamlayabiliriz. Onarım çalışmalarının tamamlanması ile hat sağlıklı ve aslına uygun olarak kullanıma açılacak” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu