Ekonomi

Akşener’den hükümete EYT çağrısı: Staj ve çıraklık mağduru olanların haklarını verin

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT düzenlemesi tamamlandı. Tasarı Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Teklif yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek. Düzenleme ile ilk etapta 2 milyon 250 bin kişi emeklilik hakkına kavuşacak.

“PRİM ÖDEME GÜN SAYISI DEĞİŞTİRİLEMEZ”

Konuyla ilgili partisinin kümelenme toplantısında değerlendirmelerde bulunan ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, “EYT yasa teklifi Meclisimize sunuldu. Hak kayıplarının çözümü ve nesiller arası adaletin sağlanması olarak EYT kardeşlerimiz. Mevcut teklifte zorunlu yaş sınırı kaldırılıyor. Aynı kanunla artırılan prim ödeme gün sayısı değişmiyor” dedi.

“EYT’Lİ KARDEŞLERİMİZ HAZIRLANDI”

EYT üyelerinin prime takıldığını ve kendilerine net bir şekilde bilgi verilmediği için borç para almak için arabasını sattığını belirten Akşener, hükümete dikkat çekici bir davette bulundu.

“BU İNSANLARA NEDEN HAKLARINI VERMİYORSUNUZ?”

Akşener, “Çağrımızla ve mücadelemizle harekete geçtiğiniz için çözüm önerimizi eksiksiz almışsınız. Bu konudan etkilenen bir diğer grup da staj ve çıraklık mağdurlarımızdır. Yazık, günahtır. Neden mi?” Bu insanlara haklarını vermiyor musunuz? Bunun için de önerge verdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu