Haber

Adıyaman Belediyesi Özel İhtiyaç Sahibi Bireyler İçin Piknik Etkinliği Düzenledi

AdıyamanAdıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Adıyaman Belediyesi Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerle piknik etkinliği gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediyesi, özel gereksinimli öğrencilerin doğayla bütünleşmelerini ve sosyal hayatla uyumlarını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerle Zerban Mesire Alanı’nda piknik etkinliği düzenledi.

Piknikte doyasıya eğlenen öğrenciler, eğitmenleri eşliğinde oyunlar oynayarak birçok farklı aktivite gerçekleştirdiler. Öğrencilerin sosyalleşmesini artıran ve çılgınlığını ortadan kaldıran piknik etkinliğinde özel gereksinimli bireyler unutulmaz anlar yaşadı.

Özellikle deprem sonrasında öğrencilerin morallerini ve süreçten olumsuz etkilenmelerini en aza indirmek için desteğini esirgemeyen Adıyaman Belediyesi, düzenli aralıklarla bu etkinlikleri düzenleyerek yaz döneminde geleneksel hale getirmeyi amaçlıyor. aralıklar.

Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki öğretmenler, özel öğrencileri bu halde memnun etmenin kendileri için mutluluk verici olduğunu belirterek, bu imkanları Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a teşekkürlerini ilettiler.

kagizmanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu