Haber

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy Meksika sınırında

YENİ ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Joe Biden yönetiminin sınır ve göçmenlik politikalarını eleştirmek için ABD-Meksika ucunu ziyaret etti.

ABD-Meksika sınırındaki Arizona eyaletinin Tucson bölgesini beraberindeki bir Cumhuriyetçi Parti heyetiyle ziyaret eden McCarthy, sınır kontrolünün yetersiz olduğunu belirterek, sınırı sağlayan Cumhuriyetçiler olarak bu sorunu çözeceklerini kaydetti. Temsilciler Meclisi’nde çoğunluk.

Sonunda yasadışı kartellerin yanlarında uyuşturucu getirdiklerini savunan McCarthy, bunun yüzlerce Amerikalı’nın ölümüne neden olduğunu söyledi.

“Demokratlar artık sorunu görmezden gelip hiçbir şey olmamış gibi davranamayacaklar.” McCarthy, İçişleri Bakanlığı’nın sınırdaki sorunlar hakkında böbürlenmeyi bırakması gerektiğini vurguladı.

McCarthy, sınırda insan kaçakçılığı sorununun da olduğunu belirterek, bu tür sorunların yönetimin politikaları nedeniyle yaşandığı görüşünü savundu.

Sınırı aşıp ABD’ye gelenlerin yüzde 70’inden fazlasının bekar ve genç erkekler olduğunu belirten McCarthy, sınır muhafızlarının bu kişilerin hayatlarını kurtarmak için kendi hayatlarını riske atmak zorunda kaldıklarına dikkat çekti.

huyukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu